Кольори нашого життя

Кольори нашого життя, кольори нашого характеру

Людина здатна бачити яскраві кольори світу і вона вже давно не вважає цей дар за чудо. Якщо проаналізувати, як саме ми сприймаємо інформацію про оточуючий світ, то зрозуміємо, що зір людині нічим не можна замінити. Отже, сьогодні поговоримо саме про те, як людина сприймає кольори, як кольори впливають на її життя, чи пов’язується певний колір з характером.

Коли сонячне проміння проходить крізь призму, воно розподіляється на кольоровий спектр. В залежності від довжини хвилі кольори спектру розташовуються у певній чіткій послідовності. Крайніми кольорами є білий та чорний. Ми поділяємо кольори на теплі та холодні. До так називаних «теплих» кольорів відносяться червоний, золотавий і жовтогарячий, у той час як синій, фіолетовий і колір морської хвилі вважають холодними кольорами

Кольори нашого життя3

Темні кольори поглинають світло і тому зменшують зображення. Світлі, навпаки, віддзеркалюють світло і збільшують зображення. Де-які кольори, наприклад, червоний та жовтогарячий вібрують, тому вони є різкими і домінуючими. Жовтий та зелений надають хворобливих відтінків шкірі людини. Чим ближче колір до середини спектру, тим природнішим він буде. У таких кольорів більш стійкі коливання, а отже, і вони будуть позитивно впливати на психіку людини, яка їх полюбяє.

Білий колір – це синтез всіх кольорів, тому він є “ідеальним” кольором, або кольором мрії. У ньому закладено великий смисл – він одночасно передає блиск світла та холод льоду. Цьому кольору може віддатись будь яка людина, він нікого не “відштовхне”.

Чорний – протилежний колір білому. Речі чорного кольору мають звичку щезати. Ляльководи тому і вдягаються у чорне. Перш ніж вдягтись у чорне, замисліться, від чого ви хочете сховатись. Якщо не брати до уваги, траурну символіку, то чорний колір символізує песимістичне ставленя до життя, іноді занадто прискіпливе. Люди, які його полюбляють мають дуже високий рівень домагань, вони вимогливі до себе і до оточуючих. Чорний одяг потрібно дуже обережно підбирати, бо він має властивість негативно впливати на психіку і погіршувати настрій. Людина у чорному завжди здається старшою.

Синій – один з найбільш привабливих кольорів. Він знаходиться у середині спектру. Він стійкий і підходить майже всім людям. Це колір неба, тому його пов’язують з духовністю та чистотою людини. Якщо він подобається людині більше за інші кольори спектру, то ця людина меланхолійна, скромна, такій людині частіше треба відпочивати, бо вона швидко втомлюється. Люди, які відверто виступають проти синього кольору, неусвідомлено хочуть показати свою всесильність, але вони, насправді, невпевнені у собі та досить закомплексовані. Нейтральність до синього свідчить, що людина легкодумна у своїх почуттях і носить маску надмірної обхідливості.

Зелений колір – це колір самої природи та весни. Для бізнес-гардеробу він не бажаний, але є досить позитивним для повсякденого одягу. Той, хто його любить боїться чужого впливу, постійно шукає способів для самоствердження – це для даної людини є життєво важливим! Той, хто не любить зеленого – дуже боїться життєвих труднощів, важко їх вирішує і часто може впадати у депресії.

Червоний – піднімає настрій. Він є домінуючим і може подавляти не лише вас самих, але і оточуюче середовище. Його не можна вдягати на публічні виступи та важливі зустрічі. Він дуже сильно вібрує і є кольором пристрасті. Це улюблений колір людини сміливої, вольової, емоційної, тієї, яка любить багато спілкуватись. А також, це колір альтруїста. Люди, яких цей колір дратує, страждають комплексом неповноцінності, страхом перед сварками, бажають стабільності у відносинах з іншими та люблять бути насамоті.

Жовтогарячий колір – також сильно вібруючий, домінуючий колір. Якщо ви хочете, щоб вас добре запам’ятали, підберіть на важливу зустріч весь гардероб цього кольору. Запам’ятають точно, а чи принесе вам це користь не гарантую. Жовтогарячий колір погано відтінюється на шкірі і не всім личить. У геральдиці цей колір символізує притворство та лицемірство. Але цей колір полюбляють люди з добре розвиненою інтуіцією та ті, які вміють пристрасно мріяти.

Жовтий символізує спокій, інтелегентність, витриманість у відносинах з іншими. Він подобається людям, які вміють подобатись іншим та отримують від цього задоволення, які легко адаптуються до обставин, вони сміливі, допитливі. Не подобається він, як правило, людям з якими важко налагодити стосунки, вони песимістичні та спрямовані тільки на себе.

Коричневий колір – погано сприймається людьми, якщо містить домішки червоного. Такий відтінок коричневого має негативні вібрації і може впливати на здоров’я людини, яка його носить. Але всі нейтральні відтінки коричневого – беж, іржа, глина – є дуже позитивними у гардеробі. Так коричневого кольору одяг полюбляють люди, які твердо стоять на ногах, вони цінують традиції та сім’ю. Він не приємний людям егоїстичним, скритним та самолюбивим.

Сірий колір — один з найкращих кольорів, бо він не приваблює увагу до себе, а вигідно підкреслює всі ваші позитивні сторони. Він символізує спокій, довіру, авторитет, успіх. Тому його дуже полюбляють люди бізнесу. Це улюблений колір розсудливих та недовірливих осіб, які довго думають перш ніж зробити висновки. Одночасно, це колір тих, хто не дуже голосно хоче про себе заявляти. Негативне ставлення до сірого показник – імпульсивної, легкодумної натури.

Фіолетовий вказує на дуже сильну емоційність, мрійливість, розвиненість інтуіції, духовність, делікатність. Його не сприйняття – свідчить про розвинене почуття боргу та бажання жити тільки у теперішньому часі. Це типовий колір гармонійно розвинутих особистостей.

Кольори нашого життя2Так чи інакше, колір завжди сприймається як колір предметів чи як колір приміщення. У своєму життєвому досвіді ми практично ніколи не маємо справу з чистим кольором. Ми бачимо жовтогарячий апельсин, зелену траву, карі очі, а не просто окремі кольори. Ми не можемо відокремити інформацію колірну від тієї, котра її супроводжує, від контрасту, у якому ми сприймаємо колір. Людині найчастіше колір розповідає про предмети та явища. Зрозуміло, що чим різноманітніша інформація, тим вона достовірніша. Те, що ми бачимо, чуємо, сприймаємо — усе це синтезується в єдину і нерозривну картину світу.

Дугельна Тетяна, психолоградуга

Духовные практики управления эмоциями в книге Татьяны Дугельной «Радуга открытого сердца»

Оставить комментарий

Your email address will not be published.