Ви можете змінити

Ви можете змінити свій настрій, змінюючи вираз вашого обличчя!

Це стверджує Пол Екман, американський вчений, який досліджував емоції людини та механізми, які впливають на їх регуляцію. Так, він дійшов висновку, що, маніпулюючи мускулатурою обличчя, людина змінює внутрішні фізіологічні реакції – підвищується частота серцевих скорочень, підвищується температура пальців рук та ін. Такі ж реакції відзначаються при тих чи інших емоційних станах. Також електроенцефалограма показує, що зміна виразу обличчя на радісне, супроводжується тим самим станом кори головного мозку, як і природна радість. Учасники експерименту також відмітили, що їх суб’єктивний стан також змінювався у сторону емоції, яку вони відтворювали.

Наш хороший настрій контролюють такі хімічні речовини (нейротрансмітери) як: серотонін та норепінефрін. Для стимуляції їх, вироблення нашим організмом можна вживати наступні продукти (у порядку зростання): вершкове морозиво, білий шоколад, банан, ананас, сок ноні.

Чому так важливо завжди мати хороший настрій? Позитивні емоції впливають на всі психічні функції нашого організму (мислення, пам’ять та ін). Також зв’язок між емоціями та здоров’ям установили імунологи. Виявляється, що депресія пов’язана із захворюваннями серця та послабленням імунітету, а звичайний сміх підвищує вміст у крові Т-клітин (захисних клітин організму). Стрес викликає вироблення великої кількості гомону кортізолу, а він руйнує клітини головного мозку.

Але існує спосіб “перехитрити” свої емоції. Зміна виразу обличчя на радісне та зміна пози тіла – це саме той спосіб. Якщо Ви не вірите, перевірте. Як тільки відчули хандру, розпряміть спину, пройдіться по кімнаті пружинистими кроками, широко відкрийте очі та зобразіть посмішку. Перевірте і ви зрозумієте, контролювати свій настрій дуже легко. Будьте здорові!

©Татьяна Дугельная, психолог-писательница

Оставить комментарий

Your email address will not be published.